Skupina Broker Consulting se rozhodla rozšířit své současné developerské aktivity ze západních Čech do všech regionů včetně Prahy, aby pomohla řešit problém s nedostatkem nových bytů.

Problém s nedostatkem nových bytů a jejich pomalou výstavbou trápí Česko už několik let. Skupina Broker Consulting se rozhodla přispět k řešení této situace rozšířením svých současných developerských aktivit ze západních Čech do všech regionů včetně Prahy. Během tohoto roku vybere pro realizaci několik projektů rezidenčního bydlení. Díky těmto svým projektům bude skupina moci lépe ochránit vlastní značku a především nabídnout nové možnosti pro její spolupracovníky a klienty. Zároveň bude moci efektivně využít obchodní příležitosti přímo v daných lokalitách. A nejen to, vlastní developerské projekty také skvěle obohatí stávající portfolio nemovitostí, které konzultanti Broker Consulting nabízejí.

Do současné doby se skupina prostřednictvím společnosti BC Real soustředila na realizaci developerských projektů v atraktivních částech Plzně. Z více než 10 rozsáhlých projektů jde zejména o bytovou výstavbu v lokalitě bývalého pivovaru Světovar, v Parku u Ježíška či u Papírnické lávky. Teď se aktivity skupiny rozšíří i za hranice Západních Čech. „V návaznosti na vysokou poptávku ze všech regionů jsme se rozhodli začít budovat vlastní developerské projekty i v dalších městech republiky. K jejich realizaci budeme moci využít lokální znalost našich spolupracovníků, oborovou expertizu firmy BC Real a současně podporu centrálního týmu Broker Consulting, který má rozsáhlé zkušenosti s budováním sítě franšízových poboček OK POINT,“ vysvětluje Petr Hrubý, zakladatel skupiny Broker Consulting.

Pilotní projekty rezidenčního bydlení   

Pro letošní rok bude k realizaci vybráno několik pilotních projektů zaměřených na bytovou výstavbu. Cílovými lokalitami budou krajská města, případně také Praha a její okolí. „Díky rozsáhlé síti našich spolupracovníků máme v regionech dobrý přehled o možnostech realizace. Pro naše developerské projekty budeme společně s našimi konzultanty a manažery vybírat oblasti, ve kterých bude ze strany místních největší zájem o bytovou výstavbu,“ říká Petr Hrubý.

Projekty bude širší skupina Broker Consulting realizovat v rámci tzv. equity partnership se svými spolupracovníky přímo v regionech. Ti tak získají možnost stát se aktivním členem celého developerského projektu. „Umožňujeme našim lokálním spolupracovníkům a konzultantům, aby se projektů přímo účastnili. Díky technickému zázemí a 10leté expertize firmy BC Real v oblasti developmentu a mnohaleté odbornosti našich konzultantů a manažerů v realitních službách máme pro rozvoj vlastních developerských projektů ty nejlepší předpoklady,“ uzavírá Petr Hrubý.

Úspěšný rok 2020 pro skupinu Broker Consulting navzdory koronaviru

K rozhodnutí posílit letos developerské aktivity přispěl i fakt, že skupině Broker Consulting se i ve značně složitém loňském roce dařilo velmi dobře, když její služby vyhledalo více klientů než v předchozích letech. Podle předběžných dat dosáhla za rok 2020 obratu 2,1 miliardy korun, a opět tak zaznamenala růst již 22. rok v řadě. Skupina díky tomu mohla pomoci řadě lidí najít a udržet si novou pracovní příležitost. Jednu z nabízených forem pracovního uplatnění u ní v roce 2020 využilo zhruba 1000 lidí