V rámci naší společnosti nabízíme stáž pro studenty vysokých škol, která má za cíl usnadnit zapojení a zapracování našich studujících nováčků do reálného pracovního života.

V tomto programu mají studenti stejné kariérní možnosti jako naši konzultanti, jsou na ně kladeny stejné profesní a znalostní nároky, avšak vždy je přihlíženo k tomu, že neméně důležitým faktorem je úspěšné dokončení jejich studia.

Mezi naše profesně nejstarší stážisty patří Petr a Tomáš, se kterými jsme pro Vás udělali rozhovor.

Pokud Vás stáž zaujala a chcete se stát součástí mladého a super kolektivu, neváhejte mě kontaktovat.

 

Petr

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity

Peťo, kde a jaký obor studujete?
Studuji na Mendelu ekonomické fakultě a přesněji obor Finanční služby (předměty jako daně, pojišťovnictví, bankovnictví, ekonomika, atd…)

Jak se Vám daří kloubit Vaše studium se stáží v Broker Consulting?
Je to náročné, ale dá se to zvládnout, pokud člověk chce. Já sám se chci posunout finančně dál v životě a při studiu je to ideální start. Člověk se naučí spoustu věcí, jak komunikovat, jak plánovat lépe a samozřejmě seberozvoj, který dá praxí nejvíc do života.

Měl jste nějakou předchozí pracovní zkušenost a proč jste se rozhodl zkusit štěstí jako stážista v Broker Consulting?
Pracoval jsem dříve v jiné společnosti s podobným zaměřením, ale spíš jsem se tam plácal a nevěděl co dál. Proto jsem hledal něco stabilnějšího, a to jsem našel v BC. Mám pravidelný příjem, který se mi daří každým měsícem navýšit. Je to o aktivitách a návycích, které se díky stáži učím.

Co Vás na stáži nejvíce baví a je něco, co Vás překvapilo?
Na tuhle práci jsem byl více méně zvyklý, jen jiným způsobem. Baví mě skládat finanční plány, kde vidím, jak klientům reálně ušetřím na splátkách a pomáhám jim budovat jejich majetek. Tohle mě vždy nejvíc naplňuje, že pomáhám klientům si plnit jejich cíle a sny. Překvapily mě tady hodně reality, s nimi jsem neměl žádnou zkušenost, takže vše nové. Dnes už sám vedu prohlídky bez doprovodu a obecně finance a reality jdou ruku v ruce.

Doporučil byste stáž i jiným studentům a pokud ano, tak proč?
Ano, určitě doporučuji! Hlavně pro lidi, co se chtějí někam dále posunout a nestagnovat celý život na jednom místě. Obecně doporučuji si udělat alespoň svůj finanční plán a definovat tak, čeho chtějí v životě dosáhnout a začít na tom pracovat (čím dříve, tím lépe 😃).
Každý potřebuje bydlet a řeší finance, takže tenhle obor považuji za velmi důležitý a neméně důležité je, se v něm pořád vzdělávat.

 

 

Tomáš

Ekonomicko-správní fakulta obor Finance a právo

Tome, kde a jaký obor studujete?
Studuji na Ekonomicko-správní fakultě obor Finance a právo. Jak už název napovídá, obor je téměř rovnoměrně rozvržen mezi studium na Ekonomické fakultě a na Právnické fakultě, tudíž předměty jsou v počtu mezi fakultami – cca. půl na půl. V současné chvíli nastupuji do závěrečného ročníku magisterského – navazujícího studia.

Tome, proč jste se rozhodl odpovědět na pracovní inzerát, co vás na stáži zaujalo?
Hledal jsem příležitost a šanci, a nejen obvyklou brigádu, kam budu chodit pouze „pro peníze“. Studiu „financí“ se věnuji už od střední školy a pokračování ve stejném oboru i na VŠ bylo pro mě jasnou volbou. Tudíž i práce v tomto oboru byla pro mě vždy lákavá. Jsem typ člověka, co si rád vše dělá tak trochu po svém a práce zde mi tuto možnost nabízí, a dokonce mě v ní i podporuje. Nadále však pro mě zůstává škola prioritní, a proto potřebuji i čas a ten zde taktéž můžu mít a uzpůsobit si svůj pracovní rozvrh.

Měl jste nějakou předchozí pracovní zkušenost a proč jste se rozhodl zkusit štěstí jako stážista v Broker Consulting?
Pracovní zkušenosti byly spíše formou brigád, ať už ve finančním oboru nebo v oboru úplně jiném. Už jsem chtěl ale jít jinou cestou a najít si práci, co mě opravdu zformuje a kde uplatním znalosti, jenž jsem se naučil za dobu studia a v mých předešlých kratších pracovních zkušenostech. Také mi záleží na tom, aby tato práce byla na dlouhý časový horizont, což mi je zde na 100 % umožněno.

Jak se Vám daří kloubit Vaše studium se stáží v Broker Consulting?
Daří se mi kloubit tak, že jsem měl 100% úspěšnost v prvních pokusech u všech mých zkoušek v minulém zkouškovém období. Skloubit se tudíž dá dle potřeby a pracovní doba zde může být velmi flexibilní.

Co Vás na stáži nejvíce baví a je něco, co Vás překvapilo?
Baví mě to, že každý pracovní den, je svým způsobem originál. Jednotvárnou práci nechce dělat asi nikdo, a to zde opravdu nehrozí. Dá se říct, že mě až překvapila míra pracovního nasazení mých nadřízených kolegů. Jde na nich velmi dobře poznat, že úspěch se nerodí přes noc, ale pouze tvrdou a soustavnou prací. Navíc vidět to, jak přistupují k práci zde, je velmi motivující.

Doporučil byste stáž i jiným studentům a pokud ano, tak proč?
Tuto pracovní zkušenost bych rozhodně doporučil, nicméně ne úplně každému. Pokud daný člověk není přípraven vystoupit ze své komfortní zóny a pracovat tak, jak dost možná nikdy nepracoval, tato práce asi nebude nic pro něj. Pokud ale danému člověku přesně tohle vadit nebude, dostane se mu příležitosti rozjet kariéru, o které se mu možná nikdy ani nesnilo. Už jen z tohoto důvodu v této práci působím a doporučuji ji dál.